CMR06F242FPDM
CMR06F242FPDM
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR06F242FPDM
Part Status:Active
Capacitance:2400 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.350" (8.90mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm)