CMR06F132FPDP
CMR06F132FPDP
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
CMR06F132FPDP
Part Status:Active
Capacitance:1300 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.350" (8.90mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):0.520" (13.20mm)