| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.650" L x 0.220" W (16.50mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30EK620GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30EK680GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30EK750GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30EK820GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30FF132GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CDV30FF152GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CMR04F391FPAMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
![]() |
CMR06F242FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.24000 |
CD4FC751GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 750PF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.24100 |
|
CD4FC821GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 820PF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.24100 |