| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.272" W (19.80mm x 6.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.870" (22.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CD19FA752FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 7500PF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.12800 |
|
CD4FD241FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.14500 |
|
CD4FD251FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 250PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.14500 |
|
CD4FD271FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.14500 |
|
CD4FD331FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.14500 |
|
CD4FD361FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 360PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.14500 |
|
CD4FD391FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.14500 |
|
CMR03F161JOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.17400 |
|
CMR03F161JOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $14.17400 |
|
CMR04F391JOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.17400 |