| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 931 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80SR931FRS70Vishay / Dale |
RES 0.931 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR866FRS73Vishay / Dale |
RES 0.866 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR865FRS73Vishay / Dale |
RES 0.865 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR887FRS73Vishay / Dale |
RES 0.887 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR732FRS73Vishay / Dale |
RES 0.732 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR750FRS70Vishay / Dale |
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR750FRS73Vishay / Dale |
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR698FRS73Vishay / Dale |
RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR715FRS73Vishay / Dale |
RES 0.715 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR806FPS73Vishay / Dale |
RES 0.806 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |