| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 698 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80SR715FRS73Vishay / Dale |
RES 0.715 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR806FPS73Vishay / Dale |
RES 0.806 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR806FRS73Vishay / Dale |
RES 0.806 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR825FRS73Vishay / Dale |
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR825FRS70Vishay / Dale |
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR768FRS73Vishay / Dale |
RES 0.768 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR787FRS73Vishay / Dale |
RES 0.787 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR316FRS73Vishay / Dale |
RES 0.316 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR301FRS73Vishay / Dale |
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR301FRS70Vishay / Dale |
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |