| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 31 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S3240FSB12Vishay / Dale |
RES 324 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S33R0FSB12Vishay / Dale |
RES 33 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S32R4FSB12Vishay / Dale |
RES 32.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S32R0FSB12Vishay / Dale |
RES 32 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR78S3831FSB12Vishay / Dale |
RES 3.83K OHM 10W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3R83FSB12Vishay / Dale |
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S3R92FSB12Vishay / Dale |
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N30R1FRB12Vishay / Dale |
RES 30.1 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR78S3921FSB12Vishay / Dale |
RES 3.92K OHM 10W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N30R0FRB12Vishay / Dale |
RES 30 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |