| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR74N |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80SR619FRS73Vishay / Dale |
RES 0.619 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR619FRS70Vishay / Dale |
RES 0.619 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR590FRS73Vishay / Dale |
RES 0.59 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR576FRS73Vishay / Dale |
RES 0.576 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR604FRS73Vishay / Dale |
RES 0.604 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR665FRS73Vishay / Dale |
RES 0.665 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR681FRS73Vishay / Dale |
RES 0.681 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR665FRS70Vishay / Dale |
RES 0.665 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR649FRS73Vishay / Dale |
RES 0.649 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |
|
RWR80SR634FRS73Vishay / Dale |
RES 0.634 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12880 |