| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.34 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S6R49FSB12Vishay / Dale |
RES 6.49 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S60R4FSB12Vishay / Dale |
RES 60.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S6R98FSB12Vishay / Dale |
RES 6.98 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S7R68FSB12Vishay / Dale |
RES 7.68 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S7R60FSB12Vishay / Dale |
RES 7.6 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S70R0FSB12Vishay / Dale |
RES 70 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S7R87FSB12Vishay / Dale |
RES 7.87 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S7R43FSB12Vishay / Dale |
RES 7.43 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR74N7R37FMB12Vishay / Dale |
RES 7.37 OHM 5W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |
|
RWR80S7R32FSB12Vishay / Dale |
RES 7.32 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $7.12500 |