| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.04 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL207R6800FKEK500Vishay / Dale |
ERL-20-500 7.68 1% T-1 EK E3 |
In Stock: 0 $6.68800 |
![]() |
RNC60J50R0BRBSLVishay / Dale |
ERC-55-200 50 .1% T-9 RNC60J50R0 |
In Stock: 0 $6.68990 |
![]() |
RNC55J5363DSB1465Vishay / Dale |
ERC-55-65 536K .5% T-9 RNC55J536 |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55J5363DRB1465Vishay / Dale |
ERC-55-65 536K .5% T-9 RNC55J536 |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55J4593DRB1465Vishay / Dale |
ERC-55-65 459K .5% T-9 RNC55J459 |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55H24R9BRRSL65Vishay / Dale |
ERC-55-65 24.9 .1% T-2 RNC55H24R |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55H10R4BSRSL65Vishay / Dale |
ERC-55-65 10.4 .1% T-2 RNC55H10R |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55H27R4BSRSL65Vishay / Dale |
ERC-55-65 27.4 .1% T-2 RNC55H27R |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55H20R0BSBSL65Vishay / Dale |
ERC-55-65 20 .1% T-2 RNC55H20R0B |
In Stock: 0 $6.70400 |
![]() |
RNC55H10R4BSBSL65Vishay / Dale |
ERC-55-65 10.4 .1% T-2 RNC55H10R |
In Stock: 0 $6.70400 |