| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR80S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 32.4 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR80S32R4FRBSLVishay / Dale |
RES 32.4 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
![]() |
ERC703K0500BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 3.05K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
![]() |
ERC70464K00BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 464K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
RWR80S3R83FRRSLVishay / Dale |
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
![]() |
ERC7018K700BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 18.7K .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
RWR80S3R83FRBSLVishay / Dale |
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
![]() |
RNC70J1201DRRE8Vishay / Dale |
ERC-70 1.2K .5% T-9 RNC70J1201DR |
In Stock: 0 $6.62340 |
RWR80S3R92FMRSLVishay / Dale |
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |
|
![]() |
ERC70120R00BEEB500Vishay / Dale |
ERC-70-500 120 .1% T-9 EB E3 |
In Stock: 0 $6.62340 |
RWR80S3R92FRRSLVishay / Dale |
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.91200 |