| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR89S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 36.5 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR89S37R4FSB12Vishay / Dale |
RES 37.4 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S3740FSB12Vishay / Dale |
RES 374 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S3650FSB12Vishay / Dale |
RES 365 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S38R3FSB12Vishay / Dale |
RES 38.3 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S3320FSB12Vishay / Dale |
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S33R2FSB12Vishay / Dale |
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S3400FSB12Vishay / Dale |
RES 340 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S3480FSB12Vishay / Dale |
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S34R0FSB12Vishay / Dale |
RES 34 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S34R8FSB12Vishay / Dale |
RES 34.8 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |