| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR89S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.2 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RWR89S3400FSB12Vishay / Dale |
RES 340 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S3480FSB12Vishay / Dale |
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S34R0FSB12Vishay / Dale |
RES 34 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S34R8FSB12Vishay / Dale |
RES 34.8 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4R32FSB12Vishay / Dale |
RES 4.32 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4R42FSB12Vishay / Dale |
RES 4.42 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4121FSB12Vishay / Dale |
RES 4.12K OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4R22FSB12Vishay / Dale |
RES 4.22 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4R75FSB12Vishay / Dale |
RES 4.75 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |
|
RWR89S4R53FSB12Vishay / Dale |
RES 4.53 OHM 3W 1% WW AXIAL |
In Stock: 0 $6.80000 |