| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RP73, Holsworthy |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 887 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RP73D2B909KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B931KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B953KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 953K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
RP73D2B976KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.32378 |
|
MCT06030F4021BP500Vishay / Beyschlag |
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.33277 |
|
![]() |
WSLT2010R0750FTA18Vishay / Dale |
RES 0.075 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.34300 |
![]() |
WSLT2512R0750FEAVishay / Dale |
RES 0.075 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.34300 |
![]() |
WSLT2512R0800FEAVishay / Dale |
RES 0.08 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.34300 |
![]() |
WSLT2512R0820FEAVishay / Dale |
RES 0.082 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.34300 |
![]() |
WSLT2512R1200FEAVishay / Dale |
RES 0.12 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.34300 |