| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.76 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
WSLT2010R0150FEA18Vishay / Dale |
RES 0.015 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0250FEA18Vishay / Dale |
RES 0.025 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0330FEA18Vishay / Dale |
RES 0.033 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0390FEA18Vishay / Dale |
RES 0.039 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0400FEA18Vishay / Dale |
RES 0.04 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0600FEA18Vishay / Dale |
RES 0.06 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0680FEA18Vishay / Dale |
RES 0.068 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
CRGS2512J10RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10 OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
CRGS2512J22RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 22 OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
CRGS2512J100RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 100 OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |