| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WSLT-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 39 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
WSLT2010R0400FEA18Vishay / Dale |
RES 0.04 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0600FEA18Vishay / Dale |
RES 0.06 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
![]() |
WSLT2010R0680FEA18Vishay / Dale |
RES 0.068 OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.33600 |
CRGS2512J10RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10 OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
CRGS2512J22RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 22 OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
CRGS2512J100RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 100 OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
CRGS2512J68KTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 68K OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
CRGS2512J3M3TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.3M OHM 5% 1.5W 2512 |
In Stock: 0 $0.33142 |
|
TNPW080512K4BYENVishay / Dale |
RES 12.4K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |
|
TNPW0805130KBYENVishay / Dale |
RES 130K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
In Stock: 0 $0.32130 |