| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.8 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1218 (3246 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1218 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CRCW12181R00JNEKHPVishay / Dale |
CRCW1218-HP 200 1R0 5% ET9 E3 |
In Stock: 0 $0.31455 |
![]() |
CRCW12182R20JNEKHPVishay / Dale |
CRCW1218-HP 200 2R2 5% ET9 E3 |
In Stock: 0 $0.31455 |
TNPW1210100KDETAVishay / Dale |
RES 100K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210100KFETAVishay / Dale |
RES 100K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210100RDETAVishay / Dale |
RES 100 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210100RFETAVishay / Dale |
RES 100 OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210100RFHTAVishay / Dale |
RES 100 OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210102KDETAVishay / Dale |
RES 102K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210105RDETAVishay / Dale |
RES 105 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010K0DETAVishay / Dale |
RES 10K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |