| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 105 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW121010K0DETAVishay / Dale |
RES 10K OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010K0FETAVishay / Dale |
RES 10K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010K0FHTAVishay / Dale |
RES 10K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010R0DETAVishay / Dale |
RES 10 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010R2DETAVishay / Dale |
RES 10.2 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010R5DETAVishay / Dale |
RES 10.5 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121010R7DETAVishay / Dale |
RES 10.7 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW1210110KFETAVishay / Dale |
RES 110K OHM 1% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121011R0DETAVishay / Dale |
RES 11 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |
|
TNPW121011R3DETAVishay / Dale |
RES 11.3 OHM 0.5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.31920 |