| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Controller, DDR |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 38V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output: | Adjustable |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 38-TSSOP-EP |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LTC3876IFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 38TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
LTC3877EUKLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CTRL 6 BIT VID 2OUT 44QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LTC3877IUKLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CTRL 6 BIT VID 2OUT 44QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
MAX8551ETI+Maxim Integrated |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 28TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWEAA+Maxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805YEWEBG+Maxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEAA+Maxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEAD+Maxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEDD+Maxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805ZEWEEE+Maxim Integrated |
IC REG CONV WCDMA 1OUT 16SOIC |
In Stock: 0 $0.00000 |