| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Handheld/Mobile Devices |
| Voltage - Input: | 2.6V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Output: | 0.26V ~ 3.78V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 70-WFBGA, WLBGA |
| Supplier Device Package: | 70-WLP (4.12x3.17) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
LT8697EUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV USB 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LT8697HUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV USB 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LT8697IUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV USB 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LTC3617EUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LTC3617IUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
LTC3618EFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3618EUFLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3618IFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3618IUFLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3634EFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 28TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |