| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, DDR |
| Voltage - Input: | 1.4V ~ 15V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output: | 0.6V ~ 3V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-TSSOP-EP |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LTC3634HFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 28TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3634IFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 28TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3634MPFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 28TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3676ELXELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV I.MX6 7OUT 48LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3676ELXE-1Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV I.MX6 7OUT 48LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3676HLXELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV I.MX6 7OUT 48LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3676HLXE-1Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV I.MX6 7OUT 48LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3676ILXELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV I.MX6 7OUT 48LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3676ILXE-1Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV I.MX6 7OUT 48LQFP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3776EGNLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 24SSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |