| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Power Management - Hand-Held Devices |
| Voltage - Input: | 2.6V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 6 |
| Voltage - Output: | 0.8V ~ 3.975V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 40-TQFN (5x5) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX77752BETL+TMaxim Integrated |
IC REG PWR MGMT 6OUT 40TQFN |
In Stock: 10,000 $0.00000 |
|
![]() |
MAX77714EWC+Maxim Integrated |
IC REG MOBILE DEV 4OUT 70WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LT8697EUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV USB 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LT8697HUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV USB 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LT8697IUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV USB 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LTC3617EUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
LTC3617IUDDLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 1OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
LTC3618EFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3618EUFLinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LTC3618IFELinear Technology (Analog Devices, Inc.) |
IC REG CONV DDR 2OUT 24TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |