| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, DDR Bus Termination Regulator |
| Voltage - Input: | 1.5V ~ 3.6V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
HIP6006CVZ-TS2462Intersil (Renesas Electronics America) |
IC CTRLR PWM VOLT MODE 14-TSSOP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
NCP81111MNVQTXGSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CTRLR INTEL 1OUT 32QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
PM6773STMicroelectronics |
IC CONTROLLER VR13 40VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
PM6773TRSTMicroelectronics |
IC CONTROLLER VR13 40VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
PM6776STMicroelectronics |
IC CONTROLLER VR13 48VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
PM6776TRSTMicroelectronics |
IC CONTROLLER VR13 48VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
XRP6142ELTR0-5-FMaxLinear |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
XRP6142ELTR1-0-FMaxLinear |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
XRP6142ELTR2-0-FMaxLinear |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
ASP1000C-12TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |