| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Controller, DDR |
| Voltage - Input: | 1V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 0.5V ~ 5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
XRP6142ELTR1-0-FMaxLinear |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
XRP6142ELTR2-0-FMaxLinear |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 16QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
ASP1000C-12TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-16TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-A41TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-A42TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-I08TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-I16TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-I41TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ASP1000C-I42TIR (Infineon Technologies) |
IC REG BUCK 56VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |