| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Robust Ripple Regulator™ (R3) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Controller, Intel IMVP-7, VR12™ |
| Voltage - Input: | 4.75V ~ 25V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output: | 0.25V ~ 1.52V |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 40-TQFN (5x5) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
L6751TRSTMicroelectronics |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 72WPLGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6758ATRSTMicroelectronics |
IC REG CTRLR VR12 2OUT 48VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
TPS65290BMRHFRTexas Instruments |
IC REG CONV ENERGY 3OUT 24VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
IR3563BMTR1PBFIR (Infineon Technologies) |
IC REG CTRLR INTEL 1OUT 48QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL95833BHRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 32QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL95833BIRTZIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 32QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ISL95833BIRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 32QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
L6706STMicroelectronics |
IC REG CTRL VR11.1 1OUT 40VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
L6716STMicroelectronics |
IC REG CTRL VR11.1 3OUT 48VFQFPN |
In Stock: 0 $0.00000 |
L6717STMicroelectronics |
IC REG CTRL PVI/SVI 3OUT 48VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |