| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Controller, Notebook Power System |
| Voltage - Input: | 6V ~ 25V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output: | 3.3V, 5.5V, 2V ~ 5.5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-WQFN (4x4) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RT8205CGQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 24WQFN |
In Stock: 0 $0.89570 |
|
![]() |
RT8206AGQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 32WQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
RT8206BGQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 32WQFN |
In Stock: 0 $1.04728 |
RT8207LGQWRichtek |
IC REG CTRLR DDR 1OUT 24WQFN |
In Stock: 0 $0.71550 |
|
RT8239AZQWRichtek |
IC REG CTRLR POWER 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.84510 |
|
RT8239CGQWRichtek |
IC REG CTRLR POWER 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.71820 |
|
RT8243BZQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RT8243CZQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.57240 |
|
![]() |
RT8802AGQVRichtek |
IC REG CTRLR INTEL 5OUT 40VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
RT8841GQWRichtek |
IC REG CTRLR INTEL 4OUT 40WQFN |
In Stock: 0 $1.37037 |