| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Controller, DDR |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 26V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 1.8V, 1.5V, 0.75V ~ 3.3V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-WQFN (4x4) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RT8239AZQWRichtek |
IC REG CTRLR POWER 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.84510 |
|
RT8239CGQWRichtek |
IC REG CTRLR POWER 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.71820 |
|
RT8243BZQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RT8243CZQWRichtek |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 20WQFN |
In Stock: 0 $0.57240 |
|
![]() |
RT8802AGQVRichtek |
IC REG CTRLR INTEL 5OUT 40VQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
RT8841GQWRichtek |
IC REG CTRLR INTEL 4OUT 40WQFN |
In Stock: 0 $1.37037 |
|
![]() |
RT8855GQWRichtek |
IC REG CTRLR AMD 5OUT 48WQFN |
In Stock: 0 $1.92666 |
RT8856GQWRichtek |
IC REG CTRL IMVP-6.5 1OUT 40WQFN |
In Stock: 0 $1.70957 |
|
RT8859MGQWRichtek |
IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 56WQFN |
In Stock: 0 $2.46938 |
|
ISL95838IRTZ-TIntersil (Renesas Electronics America) |
IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 40TQFN |
In Stock: 0 $0.00000 |