| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Converter, WCDMA PA Power |
| Voltage - Input: | 2.7V ~ 5.5V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output: | 0.4V ~ 5.5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-UFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package: | 16-WLP (2x2) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAX8805WEWEAD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWEAE+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWEBE+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWEBD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWEDD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWECC+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWECD+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAX8805WEWECE+TMaxim Integrated |
IC PWM STEP-DN CONV 650MA 16-WLP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
NCP5215MNR2GSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
IC REG CTRLR NOTEBK 2OUT 40QFN |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SC2443MLTRTSemtech |
IC REG CTRLR DDR 2OUT 24MLPQ |
In Stock: 0 $0.00000 |