| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HHV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.7 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
HHV100JR-73-5M1Yageo |
RES 5.1M OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-5M6Yageo |
RES 5.6M OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-7M5Yageo |
RES 7.5M OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JR-73-9M1Yageo |
RES 9.1M OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JT-73-100KYageo |
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
HHV100JT-73-22MYageo |
RES 22M OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16963 |
|
FKN7WSJT-91-1RYageo |
RES 1 OHM 7W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16989 |
|
![]() |
FKN7WSJT-91-9R1Yageo |
RES 9.1 OHM 7W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16989 |
MBA02040C3012CC100Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 30.1K OHM 1/4W 0.25% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16989 |
|
PNP5WVJR-73-180RYageo |
RES 180 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17018 |