| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MBA/SMA 0204 - Precision |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30.1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
PNP5WVJR-73-180RYageo |
RES 180 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17018 |
|
PNP5WVJR-73-270RYageo |
RES 270 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17018 |
|
PNP5WVJR-73-330RYageo |
RES 330 OHM 5W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17018 |
|
AC03000002401JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 2.4K OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000002409JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 24 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000003001JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3K OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000004309JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 43 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000009100JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 910 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000001300JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 130 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000001600JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 160 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |