| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNPV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 330 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
AC03000002401JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 2.4K OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000002409JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 24 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000003001JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 3K OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000004309JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 43 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000009100JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 910 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000001300JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 130 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000001600JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 160 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000003907JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 0.39 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000005107JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |
|
AC03000005108JAC00Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.1 OHM 3W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.17072 |