| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RSMF |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RSMF3FTR200Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.2 OHM 3W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
RSMF3FTR332Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.332 OHM 3W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
RSMF3FBR200Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.2 OHM 3W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
|
![]() |
BR1JB10L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.01 OHM 1W 5% RADIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB15L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.015 OHM 0.015 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB20L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.02 OHM 0.02 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB25L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES CURR SENSE 0.025 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB50L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.05 OHM 0.05 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JBR100Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.1 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
MCB10JB11K5Stackpole Electronics, Inc. |
RES 11.5K OHM 10W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |