| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RSMF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 200 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
BR1JB10L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.01 OHM 1W 5% RADIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB15L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.015 OHM 0.015 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB20L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.02 OHM 0.02 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB25L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES CURR SENSE 0.025 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JB50L0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.05 OHM 0.05 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
BR1JBR100Stackpole Electronics, Inc. |
RES 0.1 OHM 1W 5% |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
MCB10JB11K5Stackpole Electronics, Inc. |
RES 11.5K OHM 10W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
MCB10JB12K5Stackpole Electronics, Inc. |
RES 12.5K OHM 10W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
MCB10JB1K60Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.6K OHM 10W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |
![]() |
MCB10JB20K0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 20K OHM 10W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.16656 |