| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1552 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.5V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±5ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 0.99µA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-UFBGA, CSPBGA |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT9003AI-84-33EB-29.49120YSiTime |
MEMS OSC XO 29.4912MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SIT9003AI-84-33EB-2.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 2.0000MHZ LVCM LVTTL |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SIT9003AI-84-33EB-2.00000TSiTime |
MEMS OSC XO 2.0000MHZ LVCM LVTTL |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SIT9003AI-84-33EB-29.44710YSiTime |
MEMS OSC XO 29.4471MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SIT9003AI-84-33EB-29.49120TSiTime |
MEMS OSC XO 29.4912MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SIT9003AI-84-33EB-29.44710TSiTime |
MEMS OSC XO 29.4471MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SiT9003AI-84-33EB-2.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 2.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SiT9003AI-84-33EB-2.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 2.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $2.02000 |
|
SIT1568AC-JE-DCC-32.768ESiTime |
MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $2.05000 |
|
SIT9003AI-13-33DB-80.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $2.04450 |