| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT2018 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT2018AEAS1-33N-27.000000ESiTime |
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT2018BE-S1-33N-26.000000SiTime |
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SIT2018BE-S1-33E-26.000000SiTime |
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003AC-84-33ED-32.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003AC-84-33ED-32.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003ACZ84-33DD-20.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003AC-84-33SO-66.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003ACZ84-33DD-20.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
![]() |
SIT9003AC-84-33ED-20.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 20.0000MHZ SMD |
In Stock: 0 $1.96000 |
SIT9121AI-1C3-33E106.666666TSiTime |
MEMS OSC XO 106.666666MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |