| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT9003 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 20 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | ±0.50%, Center Spread |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SiT9003AC-84-33SO-66.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003ACZ84-33DD-20.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
![]() |
SIT9003AC-84-33ED-20.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 20.0000MHZ SMD |
In Stock: 0 $1.96000 |
SIT9121AI-1C3-33E106.666666TSiTime |
MEMS OSC XO 106.666666MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT9121AI-1C3-33E113.333333TSiTime |
MEMS OSC XO 113.333333MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT9121AI-1C3-33E129.333333TSiTime |
MEMS OSC XO 129.333333MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT9121AI-1C3-33E146.666666TSiTime |
MEMS OSC XO 146.666666MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT2025BI-S2-25E-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-28E-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-28N-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |