| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT2025B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 125 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 8mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SIT2025BI-S2-33E-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-33N-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-XXE-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-18N-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-XXN-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-18E-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-30E-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-25N-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT2025BI-S2-30N-125.000000GSiTime |
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.97000 |
|
SIT5000AIC2E-33E0-40.000000XSiTime |
XTAL OSC TCXO SMD |
In Stock: 0 $1.99848 |