| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT2018B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 26 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.7mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Size / Dimension: | 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SiT9003AC-84-33ED-32.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003AC-84-33ED-32.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003ACZ84-33DD-20.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003AC-84-33SO-66.000000YSiTime |
XTAL OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
SiT9003ACZ84-33DD-20.000000TSiTime |
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS |
In Stock: 0 $1.96000 |
|
![]() |
SIT9003AC-84-33ED-20.00000YSiTime |
MEMS OSC XO 20.0000MHZ SMD |
In Stock: 0 $1.96000 |
SIT9121AI-1C3-33E106.666666TSiTime |
MEMS OSC XO 106.666666MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT9121AI-1C3-33E113.333333TSiTime |
MEMS OSC XO 113.333333MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT9121AI-1C3-33E129.333333TSiTime |
MEMS OSC XO 129.333333MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |
|
SIT9121AI-1C3-33E146.666666TSiTime |
MEMS OSC XO 146.666666MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $1.96560 |