| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si514 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 38 MHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 26mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
514GBC001688BAGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 18.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $6.53420 |
|
514KBC000894BAGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD |
In Stock: 0 $6.53420 |
|
514CBC000157BAGSilicon Labs |
XO DIFF I2C PROGR XO 0.1-250MHZ |
In Stock: 0 $6.53420 |
|
590DA156M250DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD |
In Stock: 0 $6.53680 |
|
![]() |
590JB140M000DGSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.53680 |
STC53K33P27-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.28000 |
|
STC53K33P38-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.31000 |
|
514BAC000115BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $6.56534 |
|
514BAC001794BAGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.56534 |
|
SVC53C3D38A2-50.000MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $11.78000 |