| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 156.25 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CML |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 110mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
590JB140M000DGSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.53680 |
STC53K33P27-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.28000 |
|
STC53K33P38-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.31000 |
|
514BAC000115BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $6.56534 |
|
514BAC001794BAGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.56534 |
|
SVC53C3D38A2-50.000MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $11.78000 |
|
STC53K33P48-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.34000 |
|
STC53K33Q07-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.37000 |
|
SVC53C3D27A2-50.000MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $11.87000 |
|
![]() |
591FB148M350DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 148.3500MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $6.62160 |