| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si514 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 125 MHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 23mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
514BAC001794BAGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.56534 |
|
SVC53C3D38A2-50.000MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $11.78000 |
|
STC53K33P48-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.34000 |
|
STC53K33Q07-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.37000 |
|
SVC53C3D27A2-50.000MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $11.87000 |
|
![]() |
591FB148M350DGSilicon Labs |
XTAL OSC XO 148.3500MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $6.62160 |
STC53K33Q16-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.40000 |
|
![]() |
590CD12M8000DGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.65280 |
![]() |
590GD125M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.65280 |
![]() |
590PD42M8000DGRSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.65280 |