| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMR3D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.33 kOhms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 3017 J-Lead |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y116937K5000A0RVPG Foil |
RES SMD 37.5K OHM 0.4W 3017 |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116950K0000A0LVPG Foil |
RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116950K0000A9LVPG Foil |
RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116950K0000A9RVPG Foil |
RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
![]() |
Y1611125R000B0WVPG Foil |
RES SMD 125 OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
Y16111K62000B0RVPG Foil |
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
Y16114K99000B0RVPG Foil |
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
MQ30K00BVPG Foil |
MQ30K00B 0.1% BULK |
In Stock: 0 $10.04000 |
![]() |
M55342H08B16D2RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 16.2 1% R T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B330JCT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 330 5% C T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |