| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MQ |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 kOhms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±5ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric), J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M55342H08B16D2RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 16.2 1% R T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B330JCT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 330 5% C T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B1C99PT1Vishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 1.99M 0.1% P |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B4E53RT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 4.53K 1% R T |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B1E00RT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 1K 1% R T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B20D0PT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 20 1% P T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B18A7RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 18.7 0.1% R T |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B2K20CT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 2.2K 5% C T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B54D9RT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 54.9 1% R T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B3E00PT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 3K 1% P T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |