| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSM |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 125 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
Y16111K62000B0RVPG Foil |
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
Y16114K99000B0RVPG Foil |
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
MQ30K00BVPG Foil |
MQ30K00B 0.1% BULK |
In Stock: 0 $10.04000 |
![]() |
M55342H08B16D2RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 16.2 1% R T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B330JCT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 330 5% C T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B1C99PT1Vishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 1.99M 0.1% P |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B4E53RT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 4.53K 1% R T |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B1E00RT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 1K 1% R T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342K08B20D0PT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 20 1% P T1 |
In Stock: 0 $9.79662 |
![]() |
M55342H08B18A7RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2010 18.7 0.1% R T |
In Stock: 0 $9.79662 |