| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 31.6 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y116925K0000A9RVPG Foil |
RES SMD 25KOHM 0.05% 0.6W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116926K1100A0RVPG Foil |
RES SMD 26.11K OHM 0.6W 3017 |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116933K3300A0RVPG Foil |
RES SMD 33.33K OHM 0.4W 3017 |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116937K5000A0RVPG Foil |
RES SMD 37.5K OHM 0.4W 3017 |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116950K0000A0LVPG Foil |
RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116950K0000A9LVPG Foil |
RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
Y116950K0000A9RVPG Foil |
RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.77550 |
|
![]() |
Y1611125R000B0WVPG Foil |
RES SMD 125 OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
Y16111K62000B0RVPG Foil |
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |
![]() |
Y16114K99000B0RVPG Foil |
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 0.3W 2010 |
In Stock: 0 $9.78880 |