| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FRSH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.74 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 1.2W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y116924K9500T0LVPG Foil |
RES SMD 24.95K OHM 0.6W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y116924K9500T9LVPG Foil |
RES SMD 24.95K OHM 0.6W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y116925K0000T9LVPG Foil |
RES SMD 25KOHM 0.01% 0.6W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y116925K0000T9RVPG Foil |
RES SMD 25KOHM 0.01% 0.6W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y116939K5000T9RVPG Foil |
RES SMD 39.5K OHM 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y116949K9000T9RVPG Foil |
RES SMD 49.9K OHM 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y162715K0000Q0WVPG Foil |
RES SMD 15K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162720K0000Q0RVPG Foil |
RES SMD 20K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162725K0000Q0RVPG Foil |
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162725K0000Q0WVPG Foil |
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |