| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMR3D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 25 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.6W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 3017 J-Lead |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y116939K5000T9RVPG Foil |
RES SMD 39.5K OHM 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y116949K9000T9RVPG Foil |
RES SMD 49.9K OHM 0.4W J LEAD |
In Stock: 0 $9.94840 |
|
Y162715K0000Q0WVPG Foil |
RES SMD 15K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162720K0000Q0RVPG Foil |
RES SMD 20K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162725K0000Q0RVPG Foil |
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162725K0000Q0WVPG Foil |
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
![]() |
M55342E03B60B4RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 1005 60.4K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342E03B69B8RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 1005 69.8K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342E03B68B1RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 1005 68.1K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342H03B12B7RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 12.7K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |