| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSMP |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 kOhms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y162720K0000Q0RVPG Foil |
RES SMD 20K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162725K0000Q0RVPG Foil |
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
Y162725K0000Q0WVPG Foil |
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.96170 |
|
![]() |
M55342E03B60B4RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 1005 60.4K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342E03B69B8RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 1005 69.8K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342E03B68B1RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 1005 68.1K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342H03B12B7RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 12.7K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342H03B137EPT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 137K 1% P T0 |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342H03B15B0RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 15K 0.1% R T0 |
In Stock: 0 $9.66860 |
![]() |
M55342H03B14B5RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 14.5K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.66860 |