| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 16.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW020125K5FKEDVishay / Dale |
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201105KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 105K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201160KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 160K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201196KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 196K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201300KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 300K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201649KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 649K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201825KFKEDVishay / Dale |
RES SMD 825K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW0201160RFKEIVishay / Dale |
CRCW0201 100 160R 1% ET2 E3 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW02012K43FKEIVishay / Dale |
CRCW0201 100 2K43 1% ET2 E3 |
In Stock: 0 $0.02926 |
|
CRCW12102K70FKEAVishay / Dale |
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.25000 |