| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.7 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCS080515R0FKEAVishay / Dale |
RES SMD 15 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 90 $0.26000 |
|
RCS0805680RFKEAVishay / Dale |
RES SMD 680 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS0805820RFKEAVishay / Dale |
RES SMD 820 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS080562K0FKEAVishay / Dale |
RES SMD 62K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS080575K0FKEAVishay / Dale |
RES SMD 75K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS08056K49FKEAVishay / Dale |
RES SMD 6.49K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 4,000 $0.26000 |
|
RCS08059K09FKEAVishay / Dale |
RES SMD 9.09K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 4,980 $0.26000 |
|
RCS08054K87FKEAVishay / Dale |
RES SMD 4.87K OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS0805510RFKEAVishay / Dale |
RES SMD 510 OHM 1% 0.4W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RCS08052M20FKEAVishay / Dale |
RCS0805 100 2M2 1% ET1 E3 |
In Stock: 0 $0.26000 |